Wielkanoc 2016

Wielkanoc 2016

W środę, 23 marca w Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej po raz kolejny odbyło się Spotkanie Wielkanocne przygotowane specjalnie na podopiecznych Ośrodka Edukacji Uzupełniającej i grup socjoterapeutycznych „TRATWA”. O godzinie 14:00 sala Ośrodka została wypełniona przez gości. Wśród nich była Pani Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach, a także Kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Urzędu Miasta, Pani Ewa Smuga. Wszystkich zebranych było niemal 60 osób. Na zaproszonych czekało kilka atrakcji. Na początku spotkania odbyło się krótkie przedstawienie.

Następnie każde z dzieci otrzymało ręcznie wykonaną ozdobę wielkanocną, przygotowaną przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pabianicach. Serdecznie za nią dziękujemy. Po nim przyszedł czas na życzenia oraz symboliczne stuknięcie się jajkiem.

Gdy zakończyła się cześć artystyczna, zaproszeni goście mogli zasiąść do wielkanocnych stołów wypełnionych pysznym jedzeniem. W mgnieniu oka, z talerzy zniknęły ciasta i żurek. Całe spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Wprowadziła wszystkich zebranych w niepowtarzalny, świąteczny nastrój.