Wszyscy jesteśmy zwycięzcami!


iSpeech

W piątek, 10 maja z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z niepełnosprawnością braliśmy udział w Grze Miejskiej „Bierzemy na warsztat tolerancję”. Zorganizowaliśmy ją razem z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach oraz Grupą Wolontarystyczną “AGRAFKA”. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Pabianicach a patronem wydarzenia był Pan Prezydent Miasta Pabianic, Grzegorz Mackiewicz. Partnerami zaś: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, Miejskie Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach, Placówka Wsparcia Dziennego “Junior”, Straż Miejska w Pabianicach i Centrum Handlowe Tkalnia.

Celem Gry Miejskiej „Bierzemy na warsztat tolerancję” była promocja zrozumienia odmienności oraz zwiększenie akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Okazywanie im większego szacunku, empatii, zrozumienia, życzliwości i próba integracji z nimi.

W naszej zabawie wzięli udział uczniowie z 5 wylosowanych wcześniej szkół podstawowych, którzy tworzyli zespoły wraz z osobami z 4 pabianickich instytucji dla osób z niepełnosprawnościami.

Miło nam poinformować, że uczestnicy naszego warsztatu zajęli 4 miejsce, otrzymując pamiątkowe dyplomy i medale!!!

Po zakończeniu Gry wszyscy wzięli udział w integracyjnym spotkaniu, które odbyło się na terenie Placówki Wsparcia Dziennego “Junior”.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą zabawę!

A oto, co powiedzieli po Grze Miejskiej uczestnicy naszego warsztatu:

– „Podobało mi się. Poznałem parę osób a najbardziej podobało mi się podsumowanie. Dobrze było, fajnie.”Marcin

– „Podobało mi się spotkanie i wspólna zabawa z ludźmi z innych szkół. No i kiełbaski były pyszne.” Jarek

– „Pytania były ciekawe. Najbardziej podobało mi się w Straży Miejskiej. Dostaliśmy mega medale.” – Adam

Skip to content