Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS


TTS

Obchody Światowego Dnia walki z AIDS przypadają na dzień 1 grudnia, których symbolem jest „ Czerwona Kokardka”. Co roku są okazją do zaangażowania się w działania edukacyjne. Pamiętajmy o tym, aby zapobiegać HIV, wspierać osoby zakażone wirusem HIV i chore na AIDS. Obchody mają na celu uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
Pierwszy Światowy Dzień walki z  AIDS miał miejsce w 1988 roku i stanowił fundament do podnoszenia świadomości na temat HIV i AIDS. W tym roku przypada 35 rocznica upamiętnienia tego ważnego dnia. Na przestrzeni lat widać  postęp w walce z HIV i AIDS. Zawdzięczamy to edukacji, zwiększonej świadomości , postępowi badań medycznych, zwiększonemu dostępowi do leczenia, profilaktyki oraz szerszemu zrozumieniu wirusa.
W ramach działań profilaktycznych przyłączamy się wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pabianicach do akcji, dlatego można będzie nas spotkać 1 grudnia 2023 r., w  Samodzielnym Publicznym Zakładzie Zdrowotnym Pabian-Med, ul. Kilińskiego 10/12, w Pabianicach, w godz.10.00-13.00, na I piętrze.
Do zobaczenia.

Skip to content